TPSB336K010S0425 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 6 641
Datasheet
33 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 1411 (3528 Metric), 1210 425mOhm @ 100kHz
TPSB336K010S0425
DigiKey Part Number
478-TPSB336K010S0425TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSB336K010S0425
Description
CAP TANT 33UF 10% 10V 1411
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
425mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Voltage - Rated
10 V