TPSB336K010A0425 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
Similar
In Stock: 465
Vishay Sprague
Vishay Sprague
KEMET
33 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 1411 (3528 Metric), 1210 425mOhm
TAJ, TCJ Series
TPSB336K010A0425
DigiKey Part Number
TPSB336K010A0425-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSB336K010A0425
Description
CAP TANT 33UF 10% 10V 1411
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
425mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
10 V