TPSB335M035R1000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 705
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 0
KEMET
KEMET
3.3 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 1411 (3528 Metric), 1210 1Ohm
TAJ, TCJ Series
TPSB335M035R1000
DigiKey Part Number
TPSB335M035R1000-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSB335M035R1000
Description
CAP TANT 3.3UF 20% 35V 1411
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V