TPME687K006H0023 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 96
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 1 683
Vishay Sprague
680 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 2917 (7343 Metric) 23mOhm
TPME687K006H0023
DigiKey Part Number
TPME687K006H0023-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPME687K006H0023
Description
CAP TANT 680UF 10% 6.3V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
23mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
E
Voltage - Rated
6.3 V