TPMD337K004R0025 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Sprague
Vishay Sprague
KEMET
330 µF Molded Tantalum Capacitors 4 V 2917 (7343 Metric) 25mOhm
TPMD337K004R0025
DigiKey Part Number
478-4639-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPMD337K004R0025
Description
CAP TANT 330UF 10% 4V 2917
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
25mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
4 V