TPMD226K035H0070
DigiKey Part Number
478-TPMD226K035H0070TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPMD226K035H0070
Description
CAP TANT
Detailed Description
22 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2917 (7343 Metric) 70mOhm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
70mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Voltage - Rated
35 V