TPMD106K050R0140
DigiKey Part Number
478-TPMD106K050R0140TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPMD106K050R0140
Description
CAP TANT
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF Molded Tantalum Capacitors 50 V 2917 (7343 Metric) 140mOhm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
140mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Voltage - Rated
50 V