TLJW157M010R0150
DigiKey Part Number
478-TLJW157M010R0150TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TLJW157M010R0150CT-ND - Cut Tape (CT)
478-TLJW157M010R0150DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TLJW157M010R0150
Description
CAP TANT 150UF 20% 10V 2312
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2312 (6032 Metric) 150mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TLJW157M010R0150 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
150mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
W
Voltage - Rated
10 V