THJD226M025RJN
DigiKey Part Number
THJD226M025RJN-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
THJD226M025RJN
Description
CAP TANT 22UF 20% 25V 2917
Detailed Description
22 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2917 (7343 Metric) 900mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
D
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
900mOhm @ 100kHz