THJD226K035HJN is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 9 531
Datasheet
22 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2917 (7343 Metric) 600mOhm @ 100kHz
THJD226K035HJN
DigiKey Part Number
478-THJD226K035HJNTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
THJD226K035HJN
Description
CAP TANT
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
D
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
600mOhm @ 100kHz