THJB226K006RJN is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
22 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 1411 (3528 Metric), 1210 2.5Ohm @ 100kHz
THJB226K006RJN
DigiKey Part Number
THJB226K006RJN-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
THJB226K006RJN
Description
CAP TANT 22UF 10% 6.3V 1411
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Package / Case
1411 (3528 Metric), 1210
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
B
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.5Ohm @ 100kHz