TCSOPS1E475M8R-ZT1
DigiKey Part Number
478-TCSOPS1E475M8R-ZT1TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TCSOPS1E475M8R-ZT1CT-ND - Cut Tape (CT)
478-TCSOPS1E475M8R-ZT1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSOPS1E475M8R-ZT1
Description
CAP TANT POLY 4.7UF 25V 0805
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 0805 (2012 Metric) 500mOhm @ 100kHz
Category
Type
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance)
500mOhm @ 100kHz
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
4.7 µF
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Voltage - Rated
25 V