TCSOPL1A226M8R is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
22 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 0805 (2012 Metric) 200mOhm @ 100kHz
TCSOPL1A226M8R
DigiKey Part Number
478-TCSOPL1A226M8RTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TCSOPL1A226M8RCT-ND - Cut Tape (CT)
478-TCSOPL1A226M8RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSOPL1A226M8R
Description
CAP TANT POLY 22UF 10V 0805
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
200mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Capacitance
22 µF
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
PL
Voltage - Rated
10 V