TCNZ476M035R0100E is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 2 144
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Polytech
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
47 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 35 V 2917 (7343 Metric) 100mOhm @ 100kHz
TCNZ476M035R0100E
TCNZ476M035R0100E
DigiKey Part Number
478-TCNZ476M035R0100ETR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TCNZ476M035R0100ECT-ND - Cut Tape (CT)
478-TCNZ476M035R0100EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCNZ476M035R0100E
Description
CAP TANT POLY 47UF 35V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Capacitance
47 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Voltage - Rated
35 V