TCJY337M004R0050 is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 39
Vishay Polytech
330 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 4 V 2917 (7343 Metric) 50mOhm @ 100kHz
AVX Polymer Solid Electrolytic Capacitors | Digi-Key Daily
TCJY337M004R0050
DigiKey Part Number
478-9511-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCJY337M004R0050
Description
CAP TANT POLY 330UF 4V 2917
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Manufacturer
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
330 µF
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
50mOhm @ 100kHz