TCJX476M020R0070E
DigiKey Part Number
478-13338-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-13338-1-ND - Cut Tape (CT)
478-13338-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCJX476M020R0070E
Description
CAP TANT POLY 47UF 20V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 20 V 2917 (7343 Metric) 70mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
47 µF
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
70mOhm @ 100kHz