TCJU107M025R0070E
DigiKey Part Number
478-12409-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-12409-1-ND - Cut Tape (CT)
478-12409-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCJU107M025R0070E
Description
CAP TANT POLY 100UF 25V 2924
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 2924 (7361 Metric) 70mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2924 (7361 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Capacitance
100 µF
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
U
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
70mOhm @ 100kHz