TCJE156M050R0100
DigiKey Part Number
478-9464-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-9464-1-ND - Cut Tape (CT)
478-9464-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCJE156M050R0100
Description
CAP TANT POLY 15UF 50V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 50 V 2917 (7343 Metric) 100mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
15 µF
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
E
Voltage - Rated
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm @ 100kHz