TCJB226M025R0150E | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TCJB226M025R0150E |
Description | CAP TANT POLY 22UF 25V 1210 |
Manufacturer Standard Lead Time | 32 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 1411 (3528 Metric), 1210 150mOhm @ 100kHz |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | TCJB226M025R0150E Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Manufacturer KYOCERA AVX | Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 1411 (3528 Metric), 1210 |
Part Status Active | Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) |
Capacitance 22 µF | Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm) |
Tolerance ±20% | Manufacturer Size Code B |
Voltage - Rated 25 V | Features General Purpose |
Type Molded | Base Product Number |
ESR (Equivalent Series Resistance) 150mOhm @ 100kHz |