TAJY227M010RNJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 6 850
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 506
Datasheet
Similar
In Stock: 995
In Stock: 3 936
In Stock: 790
In Stock: 962
In Stock: 287
Vishay Sprague
Vishay Sprague
In Stock: 714
220 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 500mOhm
TAJY227M010RNJ
DigiKey Part Number
TAJY227M010RNJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJY227M010RNJ
Description
CAP TANT 220UF 20% 10V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TAJY227M010RNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
500mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
Y
Voltage - Rated
10 V