TAJX227K006RNJ
DigiKey Part Number
478-TAJX227K006RNJTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TAJX227K006RNJCT-ND - Cut Tape (CT)
478-TAJX227K006RNJDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJX227K006RNJ
Description
CAP TANT 220UF 10% 6.3V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 2917 (7343 Metric) 300mOhm
EDA/CAD Models
TAJX227K006RNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
300mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
X
Voltage - Rated
6.3 V