TAJT225M035RNJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 17 928
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 8 810
Datasheet
Similar
Vishay Sprague
Vishay Sprague
KEMET
2.2 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 1411 (3528 Metric), 1210 4.2Ohm
TAJT225M035RNJ
DigiKey Part Number
TAJT225M035RNJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJT225M035RNJ
Description
CAP TANT 2.2UF 20% 35V 1411
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TAJT225M035RNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
4.2Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1411 (3528 Metric), 1210
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
T
Voltage - Rated
35 V