TAJT157M002RNJ is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
150 µF Molded Tantalum Capacitors 2.5 V 1411 (3528 Metric), 1210 1.2Ohm
TAJT157M002RNJ
DigiKey Part Number
TAJT157M002RNJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJT157M002RNJ
Description
CAP TANT 150UF 20% 2.5V 1411
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
TAJT157M002RNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.2Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
2.5 V