TAJT156K010RNJ is available for purchase but is not normally stocked.
KYOCERA AVX
In Stock: 49
Datasheet
In Stock: 2 456
Vishay Sprague
Vishay Sprague
KEMET
KEMET
15 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 1411 (3528 Metric), 1210 2.8Ohm
TAJT156K010RNJ
DigiKey Part Number
TAJT156K010RNJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJT156K010RNJ
Description
CAP TANT 15UF 10% 10V 1411
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TAJT156K010RNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.8Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
10 V