TAJT155M035RNJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Similar
Vishay Sprague
Vishay Sprague
1.5 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 1411 (3528 Metric), 1210 5.2Ohm
TAJT155M035RNJ
DigiKey Part Number
TAJT155M035RNJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJT155M035RNJ
Description
CAP TANT 1.5UF 20% 35V 1411
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TAJT155M035RNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
5.2Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V