TAJS105K020RNJ
DigiKey Part Number
478-TAJS105K020RNJTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TAJS105K020RNJCT-ND - Cut Tape (CT)
478-TAJS105K020RNJDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJS105K020RNJ
Description
CAP TANT 1UF 10% 20V 1206
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF Molded Tantalum Capacitors 20 V 1206 (3216 Metric) 12Ohm
EDA/CAD Models
TAJS105K020RNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
12Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
S
Voltage - Rated
20 V