TAJP106M010RNJ
DigiKey Part Number
478-3281-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-3281-1-ND - Cut Tape (CT)
478-3281-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJP106M010RNJ
Description
CAP TANT 10UF 20% 10V 0805
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 0805 (2012 Metric) 6Ohm
EDA/CAD Models
TAJP106M010RNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
6Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.081" L x 0.053" W (2.05mm x 1.35mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
P
Voltage - Rated
10 V