TAJK106M010RNJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Similar
Vishay Sprague
Vishay Sprague
KEMET
KEMET
10 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 1206 (3216 Metric) 2.2Ohm
TAJK106M010RNJ
DigiKey Part Number
TAJK106M010RNJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJK106M010RNJ
Description
CAP TANT 10UF 20% 10V 1206
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TAJK106M010RNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.2Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
K
Voltage - Rated
10 V