TAJE687K002RNJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
680 µF Molded Tantalum Capacitors 2.5 V 2917 (7343 Metric) 200mOhm
TAJE687K002RNJ
DigiKey Part Number
TAJE687K002RNJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJE687K002RNJ
Description
CAP TANT 680UF 10% 2.5V 2917
Detailed Description
EDA/CAD Models
TAJE687K002RNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
200mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
E
Voltage - Rated
2.5 V