TAJD477M006RNJV is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
470 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 2917 (7343 Metric) 400mOhm @ 100kHz
TAJD477M006RNJV
DigiKey Part Number
478-TAJD477M006RNJVTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJD477M006RNJV
Description
CAP TANT 470UF 20% 6.3V 2917
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
TAJD477M006RNJV Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
400mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Voltage - Rated
6.3 V