TAJD476M035RNJV
DigiKey Part Number
478-12122-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-12122-1-ND - Cut Tape (CT)
478-12122-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJD476M035RNJV
Description
CAP TANT 47UF 20% 35V 2917
Detailed Description
47 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2917 (7343 Metric) 900mOhm
EDA/CAD Models
TAJD476M035RNJV Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
900mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Voltage - Rated
35 V