TAJD476M020RNJ is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Upgrade
Similar
Similar
In Stock: 205
In Stock: 114
Vishay Sprague
In Stock: 615
KEMET
Vishay Sprague
In Stock: 93
47 µF Molded Tantalum Capacitors 20 V 2917 (7343 Metric) 900mOhm