TAJD476K025RNJV | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TAJD476K025RNJV |
Description | CAP TANT 47UF 10% 25V 2917 |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 47 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2917 (7343 Metric) 900mOhm @ 100kHz |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | TAJD476K025RNJV Models |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 900mOhm @ 100kHz |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case 2917 (7343 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
Tolerance ±10% | Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm) |
Voltage - Rated 25 V | Manufacturer Size Code D |