TAJD476K025ANJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 453
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 1 422
Datasheet
47 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2917 (7343 Metric) 900mOhm @ 100kHz
TAJD476K025ANJ
DigiKey Part Number
478-TAJD476K025ANJTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJD476K025ANJ
Description
CAP TANT 47UF 10% 25V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TAJD476K025ANJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
900mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Voltage - Rated
25 V