TAJD336K020RNJ
DigiKey Part Number
478-1734-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-1734-1-ND - Cut Tape (CT)
478-1734-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJD336K020RNJ
Description
CAP TANT 33UF 10% 20V 2917
Detailed Description
33 µF Molded Tantalum Capacitors 20 V 2917 (7343 Metric) 900mOhm
EDA/CAD Models
TAJD336K020RNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
900mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
20 V