TAJD227K006SNJ
DigiKey Part Number
478-TAJD227K006SNJTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TAJD227K006SNJCT-ND - Cut Tape (CT)
478-TAJD227K006SNJDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJD227K006SNJ
Description
CAP TANT 220UF 10% 6.3V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 2917 (7343 Metric) 400mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
TAJD227K006SNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
400mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Voltage - Rated
6.3 V