TAJD157K016TNJV
DigiKey Part Number
478-12120-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-12120-1-ND - Cut Tape (CT)
478-12120-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJD157K016TNJV
Description
CAP TANT 150UF 10% 16V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 µF Molded Tantalum Capacitors 16 V 2917 (7343 Metric) 900mOhm
EDA/CAD Models
TAJD157K016TNJV Models
Category
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±10%
Ratings
AEC-Q200
Voltage - Rated
16 V
Features
Automotive
Type
Molded
Grade
Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance)
900mOhm
Qualification
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C