TAJC685K035RNJV is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
6.8 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2312 (6032 Metric) 1.8Ohm @ 100kHz
TAJC685K035RNJV
DigiKey Part Number
478-TAJC685K035RNJVTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJC685K035RNJV
Description
CAP TANT 6.8UF 10% 35V 2312
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
TAJC685K035RNJV Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.8Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Voltage - Rated
35 V