TAJC106M035SNJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 5 519
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 12 172
Datasheet
Upgrade
Vishay Sprague
In Stock: 23
Vishay Sprague
KEMET
Upgrade
KEMET
Similar
10 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2312 (6032 Metric) 1.6Ohm
TAJC106M035SNJ
DigiKey Part Number
TAJC106M035SNJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJC106M035SNJ
Description
CAP TANT 10UF 20% 35V 2312
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TAJC106M035SNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.6Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
C
Voltage - Rated
35 V