TAJB475K025TNJ
DigiKey Part Number
478-TAJB475K025TNJTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TAJB475K025TNJCT-ND - Cut Tape (CT)
478-TAJB475K025TNJDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJB475K025TNJ
Description
CAP TANT
Detailed Description
4.7 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 1411 (3528 Metric) 1.5Ohm @ 100kHz
EDA/CAD Models
TAJB475K025TNJ Models
Category
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
B
Tolerance
±10%
Ratings
AEC-Q200
Voltage - Rated
25 V
Features
Automotive
Type
Molded
Grade
Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.5Ohm @ 100kHz
Qualification
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C