TAJB336K004RNJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Sprague
KEMET
33 µF Molded Tantalum Capacitors 4 V 1411 (3528 Metric), 1210
TAJB336K004RNJ
DigiKey Part Number
TAJB336K004RNJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJB336K004RNJ
Description
CAP TANT 33UF 10% 4V 1411
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TAJB336K004RNJ Models
Category
Type
Molded
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1411 (3528 Metric), 1210
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
B
Voltage - Rated
4 V