TAJA476K006TNJV is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 3 448
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
47 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 1206 (3216 Metric) 1.6Ohm @ 100kHz
TAJA476K006TNJV
DigiKey Part Number
478-TAJA476K006TNJVTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJA476K006TNJV
Description
CAP TANT 47UF 10% 6.3V 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
TAJA476K006TNJV Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.6Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated
6.3 V