TAJA225M016RNJ | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TAJA225M016RNJ |
Description | CAP TANT 2.2UF 20% 16V 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µF Molded Tantalum Capacitors 16 V 1206 (3216 Metric) 6.5Ohm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | TAJA225M016RNJ Models |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 6.5Ohm |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Part Status Active | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) |
Tolerance ±20% | Manufacturer Size Code A |
Voltage - Rated 16 V | Features General Purpose |