TAJA225M010TNJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
2.2 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 1206 (3216 Metric) 7Ohm @ 100kHz
TAJA225M010TNJ
DigiKey Part Number
478-TAJA225M010TNJTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJA225M010TNJ
Description
CAP TANT 2.2UF 20% 10V 1206
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
TAJA225M010TNJ Models
Category
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
A
Tolerance
±20%
Ratings
AEC-Q200
Voltage - Rated
10 V
Features
Automotive
Type
Molded
Grade
Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance)
7Ohm @ 100kHz
Qualification
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C