T4ZE106K015CRLB4900
DigiKey Part Number
478-12020-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-12020-1-ND - Cut Tape (CT)
478-12020-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T4ZE106K015CRLB4900
Description
CAP TANT 10UF 10% 15V 2010
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF Molded Tantalum Capacitors 15 V 2010 (5025 Metric) 1.2Ohm @ 100kHz
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
T4ZE106K015CRLB4900 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.2Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.065" (1.65mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
E
Voltage - Rated
15 V
Features
General Purpose
Type
Molded
Failure Rate
B (0.1%)