ST205C476MAJ05 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 21
Datasheet
47 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R Stacked SMD, 10 J-Lead
ST205C476MAJ05
DigiKey Part Number
478-5069-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ST205C476MAJ05
Description
CAP CER 47UF 50V X7R SMD
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ST205C476MAJ05 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
Stacked SMD, 10 J-Lead
Capacitance
Size / Dimension
0.525" L x 0.300" W (13.34mm x 7.62mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.220" (5.59mm)