SR592C223KARTR1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KEMET
In Stock: 2 696
Datasheet
Similar
KEMET
In Stock: 3 290
Datasheet
In Stock: 750
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
0.022 µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R Radial
SR592C223KARTR1
DigiKey Part Number
SR592C223KARTR1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR592C223KARTR1
Description
CAP CER 0.022UF 200V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Radial
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)