SR591A220KARTR1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Similar
KEMET
In Stock: 697
KEMET
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
22 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR591A220KARTR1
DigiKey Part Number
SR591A220KARTR1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR591A220KARTR1
Description
CAP CER 22PF 100V NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)