SR321C224JARTR1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
0.22 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
SR321C224JARTR1
DigiKey Part Number
SR321C224JARTR1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR321C224JARTR1
Description
CAP CER 0.22UF 100V X7R RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.390" (9.91mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)