SR217C103KARTR1 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 3 638
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 54
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 16 223
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
In Stock: 76
Similar
10000 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R Radial
SR217C103KARTR1
DigiKey Part Number
SR217C103KARTR1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR217C103KARTR1
Description
CAP CER 10000PF 500V X7R RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)